Znak exit oznaczenie wyjscia ewakuacyjnego

http://erp.polkas.pl/jak-dodac-slownik-do-miejscowosci-do-comarch-erp-optima/

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z większymi skupiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy też w sklepach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w postaci strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma kluczowe znaczenie w kwestii ratowania zdrowia i życia osób, które znalazły się w stanie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia je w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono wykonane z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej jakości kleju, co zapewnia mu wysoką trwałość i wytrzymałość w trudnych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z pomieszczenia lub budynku. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu lub też z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.