Znak exit oznaczenie wyjscia ewakuacyjnego

stringi jednorazowe do masażuSTRINGI JEDNORAZOWE DAMSKIE 1000 SZTUK CZARNE

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z większymi skupiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy też w sklepach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w postaci strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma kluczowe znaczenie w kwestii ratowania zdrowia i życia osób, które znalazły się w stanie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia je w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono wykonane z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej jakości kleju, co zapewnia mu wysoką trwałość i wytrzymałość w trudnych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z pomieszczenia lub budynku. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu lub też z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.