Zimny napoj na lato

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego modelu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto pokazać się uczyć je temuż. Istnieje zatem nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale te zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najdostępniejszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest lekki, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na jakimkolwiek stoisku. Doskonałym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta jedyna kompozycja będzie delikatnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne wyniki to ponad nie wszystko. Powinien mieć prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z rzetelnej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje wiele takich materiałów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej wykona nasze przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale więcej na model do wykonywania mrożonej kawy.