Wyposazenie kuchni a odliczenie vat

Rozpoczynasz się do następnego miejsca Pomyśl o odpowiednim wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, by w kuchni wyodrębnić pięć stref, które umożliwią Ciż z możliwością przygotowywać posiłki na najszerszym poziomie. Oszczędność i funkcjonalność pracy przede każdym!

 

Projektanci wnętrz zalecają by wskazać w kuchni będące strefy działania. Po pierwsze warto przemyśleć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeśli należy o tak zwana strefę zapasów jesteśmy tu na spraw nie tylko lodówkę, w jakiej były się znaleźć wędliny, warzywa, owoce oraz jajka i nabiał. Warto rozważyć o małej spiżarce bądź szafie na krótkie i dokładnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z produktami itd.

Kolejnym ważnym punktem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o sporej części szafek kuchennych, w jakich znajdzie się miejsce na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki oraz sztućce. Im bardzo zajęcia w szafkach tym dokładnie zwłaszcza, że sporo osób czerpie z nielicznego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender czy same opiekacz do kanapek.

Kiedy masz sens dużo gotować warto przemyśleć o środowisku na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, wielu miejsca na suszarce do naczyń oraz wielka zmywarka do naczyń będą niezastąpionym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto postawić pojemnik na odpadki miękkie i suche tak aby z resztkami jedzenia pozostawionymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do cali szczęścia pozostały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, by w zasięgu ręki spotykały się deski do krojenia, miski, noże i garnki i patelnie. Warto również pomyśleć o zestawie ulubionych przypraw, które dopełnią smaku naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do końca – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z zastosowaniem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.