Wentylator jednofazowy

Wszędzie tam, gdzie istnieje okazja ryzyka wybuchu w rezultacie dodawania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, składa się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator wskazany jest napisem explosion proof nazywa to, że jest przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania zastosowane przy budowie wentylatorów dodatkowo zabezpieczają przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury albo same iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub wewnątrz obudowy. Ponadto użyto specjalne tematy i odpowiednio dobrane do pracy silniki elektryczne. W taki rozwiązanie stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości i mocy. Umożliwi to wziąć odpowiedniego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dopasowanych do różnorodnych zadań warto skonsultować się ze specjalistyczną firmą, która leczy w rejonie bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Zadaniem tych maszyn jest przekazywanie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a następnie wymiana powietrza na „naturalne”. Powszechnie używane są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach dodatkowo w przeciwnego rodzaju budynkach wymagających bliskiej i precyzyjnej wentylacji. Tylko właściwie dobrany oraz dobrze zamontowany wentylator kanałowy ma bowiem gwarancję najdoskonalszej formy powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora zezwala na bliski przepływ powietrza w określonym kierunku. Jego rolę można przyrównać do pracy sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, dodaje on mu oddanej prędkości, jak również każe jego obieg.