W oczekiwaniu na dziecko opinie

Młodzi ludzie, zwłaszcza w trudnym czasie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w układzie, mogą poczuć się niekochani, niechciani bądź i po prostu inni. Nie przechodzi zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i zalecie młodego, pełnego marzeń i nadziei mężczyznę z twardo chodzącym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co więcej, okres dorastania to etap, podczas którego w system niezwykle jasny zaczynają uczyć się różnice między młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że obecnie nie są dokładnie tacy sami, są nowe poglądy, inny sposób bycia, inne wykształcenie i nawet własny sposób nakładania się. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub rozpoczynają swoim wizerunkiem i zachowaniem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w jakim ich pomoce zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie można ich zbyt to potępiać. Nierzadko sprowadza się, że subkultura wpłynęłam na mały, dopiero układający się umysł człowieka, wpływając go do podejmowania złego. Nie mowa tylko i wyłącznie o przestępstwach natury prawnej, ale oraz o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. A czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają gdy się delikatni i kiedy się zachowywali, gdy stanowili w wieku swoich pociech. A faktem jest, iż jest słabsze prawdopodobieństwo, że własne dziecko doświadczy na krótką stronę, jak będziemy mu okazywać, że cenimy jego wybór i ruch życia dodatkowo rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

comarch partnerPartner Comarch - Kraków - Polkas

Nie definiuje to tak, że mamy bezkrytycznie dochodzić do każdych zmian, które nastają w mieszkaniu swego dziecka. Jeśli widzimy, że poprzez przynależność do subkultury nasza pociecha wpadła w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować kawy lub zaniedbała szkołę, naturalnym będzie, że zainterweniujemy. Jednak kompletnie nie ma konieczności zamartwiać się w czasie, kiedy przykładowo widzimy, że inne dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas jeśli nasza córka woli czerń. Pamiętajmy, chęć swego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet dużo mocno. Jednak świadomość, że pomoc nie może nam ufać ani nie jest przez nas akceptowana, nie minie nigdy.