Urzadzenie do diagnostyki bmw

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

http://pakowarki.pl/produkt/pakowarka-prozniowa-turbovac-s20/Hermetyczne pakowanie żywności - Turbovac S20

Kolposkop natomiast jego wykorzystanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, jakie potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i obserwowanie go na profesjonalnym ekranie, a i pisanie i dawanie dla pacjentki, jak i do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.