Urzadzenia fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są obowiązkowe przez rozporządzenie. Są to przyrządy elektroniczne, służące do ewidencji utargu oraz sumy podatku należnego ze sprzedaży detalicznej. Za ich brak pracodawca może zostać ukarany dużą karą pienieżną, która znacznie przewyższa jego wynagrodzenie. Nikt nie chce więc ryzykować inspekcji i grzywnej.
Czasem zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na bardzo małej przestrzenii. Właściciel sprzedaje swoje towary w sieci, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo konieczne jak w przypadku sklepu zajmującego sporą powierzchnię handlową.
Tak samo jest w przypadku osób, które działają niestacjonarnie. Trudno wyobrazić sobie, że pracodawca przemieszcza się z nieporęczną kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej pełnego użycia. Pojawiły się jednak na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Posiadają one nieduże wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Kształtem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich idealne rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy osobiście udać się do usługobiorcy.
Urządzenia fiskalne są dodatkowo istotne dla samych klientów, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, kupujący ma możliwość dokonania reklamacji zakupionego produktu. W końcu to druk fiskalny stanowi wyłączny dowód naszego nabycia towaru. Jest także potwierdzeniem, że właściciel firmy prowadzi formalną działalność i odprowadza podatek od spieniężanych produktów i usług. Jeśli nadarzy nam się ewentualność, że kasy fiskalnej w butiku są wyłączone lub stoją nieużywane możemy donieść to do urzędu, który podejmie odpowiednie kroki prawne wobec przedsiębiorcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a niekiedy nawet sprawa w sądzie.
Urządzenia fiskalne pomagają również właścicielom weryfikować sytuację finansową w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które wskaże nam ile szczegółowo zarobiliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy bezproblemowo skontrolować, czy któryś z personelu nie kradnie sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz biznes jest dochodowy.

novitus hd eNovitus HD E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Zobacz kasy fiskalne