Tradycyjna polska kuchnia

Praktycznie w każdym kraju można wyróżnić tradycyjne potrawy narodowe. Włochy słynną z pizzy oraz makaronów w różnych postaciach, Francja znana jest z żabich udek czy też ślimaków, natomiast dania kuchni azjatyckiej opierają się na ryżu oraz rybach.

Jak na tym tle wypada Polska? Bardzo dobrze. Obcokrajowcy, przyjeżdżający do naszego kraju, są zazwyczaj zachwyceni naszą rodzimą kuchnią.

Polska kuchnia opiera się przede wszystkim na daniach mięsnych i zwłaszcza mężczyznom taki rodzaj diety specjalnie przypada do gustu. Nie jest to może najzdrowsza kuchnia, zazwyczaj wiąże się ze sporą ilością tłuszczu, ale smak wszystko rekompensuje.

Ciężko wskazać jedno tradycyjne polskie danie, ale z pewnością bardzo popularne są kotlety schabowe z ziemniakami oraz zasmażaną kapustą. Jest to specjał, którego nie brakuje w menu praktycznie każdego polskiego domu. Różnić się mogą jedynie sposoby przygotowywania tego dania.

Jeżeli chce się być wiernym tradycji, to powinno się kupić surowe mięso, następnie samodzielnie je ubić oraz uformować kotlety. Jednakże dzięki zdobyczom techniki, proces ten może być znacznie łatwiejszy. Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje kotleciarka do mięsa, a przyrządzanie kotletów schabowych staje się znacznie prostsze. Nie każda pani domu, zwłaszcza w podeszłym wieku, ma siłę na samodzielną “walkę” z mięsem i takie urządzenie może być dla niej zbawieniem. W żaden sposób skorzystanie z takiego ułatwienia nie wpływa na smak potrawy, gdyż to co najważniejsze, to odpowiednia panierka oraz przyprawy, o które każda gospodyni już należycie zadba.

Inne tradycyjne polskie potrawy? Są to bez wątpienia gołąbki, bigos czy też pierogi ruskie, które wbrew nazwie nie są rosyjską potrawą. Polska kuchnia zdecydowanie nie musi się wstydzić zachodu. Najlepiej o tym świadczy popularność, jaką się cieszą restauracje z polskimi daniami na całym świecie. Obcokrajowcy są zakochani w naszych daniach i często sami szukają przepisów, które pomogą im przyrządzić polskie potrawy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl