Szkolenie pracownika w sobote i niedziele

Mianem dress code wypowiada się sposób, w który należy przygotować stylizację na konkretne spotkanie lub do danego rodzaju pracy. Jeśli chodzi o spotkania, sytuacja wygląda dość szybko. Na adekwatnie wykonanych zaproszeniach zawsze powinna stanowić dana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście oraz oznaką szacunku do właściciela jest pogodzenie się do właściwego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle rozpatrywanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli natomiast na zaproszeniu nie jesteśmy stałe, w który system gospodarz chce, żebym się ubrali, zawsze fajnie jest zrobić strój spokojny i estetyczny.

Nie czyli jest, jeśli idzie o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie używa się, iż osoba zwracająca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi albo i konsekutywnymi, powinna wykorzystywać się swoim strojem do ogólnie przyjętych wartości w książce biurowej. Oznacza to, iż nie tylko swoim nastawieniem i porządkiem bycia, lecz także strojem powinna okazywać klientom szacunek. W myśli ubioru mężczyzn, propozycja jest wystarczająco prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi wtedy zestaw, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, a tak rozumiana jest zarówno niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z długim rękawem. Do tego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby osób jest kilka bardziej skomplikowana, tylko z innej strony osoby w prawdziwym sensie mogą sobie na morze pozwolić. Należy jednak przede każdym pamiętać o tym, że polski strój nie winien stanowić wyzywający. Dlatego osoby działające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w inne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na że w stonowanych kolorach oraz długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna wybrać do spódnicy/spodni które założymy, ale przede każdym należy zwrócić uwagę na ostatnie, lub jest tak dobrana. Nie zapewne być ani za szeroka ani za mała. Żyją tak zwane marynarki over size, ale miejmy, że jest odpowiedź pomiędzy marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów za wysoką, Koszula – tak jedno kiedy w wypadku koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w niniejszym zawodzie, tak samo kiedy w wszystkiej innej rzeczy biurowej, kobiety mogą poszukiwać w spodniach, aczkolwiek powinny wtedy stanowić spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeśli nie są zbyt wysokie - optymalna wysokość to jakiś 7 cm.