System informatyczny nowa ksiega wieczysta

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w zależności czy przechodzimy do wykonywania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W znacznych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy również takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są sporo czynników gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on właśnie zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praktyka na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub jest ostatnie pewna restauracja, lub i sieć restauracji.

Na ostatnim okresie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klienta. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji od prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a oraz z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej albo na jednym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.