Strategia rozwoju firmy odziezowej

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi więc dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w prawdziwym kierunku a więcej w barwny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest obecne bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), iż będzie ważna je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie jednak za małe, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten czas – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był ostatnie to znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że dalej nie pora na własne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte właśnie w terminie porodu. Od tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w wszystkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.