Roznice miedzy mala a duza kasa fiskalna

Wiadomo, że małe i duże kasy fiskalne nie różnią się jedynie wielkością. Dla kogo więc przeznaczone są małe kasy fiskalne a dla kogo te duże? Czym się od siebie różnią?


Wiadomo, że w mniejszych rzeczach trudniej jest umieścić jakieś specjalistyczne oprogramowanie, tak więc w porównaniu z dużymi kasami np. komputerowymi, małe kasy fiskalne są mniej funkcjonalne. Nie są w stanie pomieścić wielu rodzajów ofert. Tak więc przeznaczone są dla ludzi których oferty towarów i usług nie są zbytnio zróżnicowane a treści paragonów często się powtarzają. Tak więc pierwszą różnicą jest pamięć urządzenia.
Z drugiej strony małe kasy fiskalne nie zajmują dużo miejsca, niektóre są tak małe, że mieszczą się w teczce czy torebce. Wiąże się to z ich zastosowaniem. Często wykorzystywane są do prac w terenie lub w placówkach gdzie powierzchnia użytkowa jest ograniczona. Aby zakupić np. kasy komputerowe musimy mieć przeznaczone dla nich potrzebne miejsce. Składają się z komputera, monitora i drukarki fiskalnej. Tak więc jak widać nie można ich ustawić byle gdzie.
Te najmniejsze kasy fiskalne, czyli przenośne, mają bardzo wytrzymała baterię, tak więc można na nich pracować przez wiele godzin bez prądu. Te większe często wymagają stałego podłączenia do kontaktu. Oprócz tego są dużo cięższe i przenoszenie ich z miejsca w miejsce może sprawić wiele kłopotów. Tak więc częste przemeblowanie może sprawiać problem. Te mniejsze prościej jest przestawiać.
Mimo wielu zalet małych kas fiskalnych, pod względem funkcjonalności nie mogą jednak dorównywać tym większym. Nie posiadają dodatkowych funkcji jak np. możliwość poprawienia paragonu przed drukowaniem czy bezpośredni wydruk faktury VAT. z drugiej strony mniejsza funkcjonalność wiąże się z prostszą obsługą. Wiadomo, że im więcej dodatkowych funkcji tym więcej przycisków które trzeba opanować, aby prawidłowo posługiwać się tymi funkcjami. Nauka takich rzeczy pochłania sporo czasu. Oprócz tego często wymagają specjalistycznego oprogramowania, które wiąże się z dodatkowymi kosztami. Tak więc wybór odpowiedniego sprzętu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl