Robot kuchenny reczny zelmer

Dawniej wszelkie prace kuchenne wykonywano głównie ręcznie. Zabierały przez to masa czasu oraz energii, które można by wykorzystać w przyszły metoda. Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z budów energetycznej. Ich użycie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym narzędziem w kuchni jest mikser. Większość mikserów jest dwa rodzaje końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze dostarczają do mieszania i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, drugie do mieszania potraw bogatych i ciast.

bizerba krajalnicaBIZERBA VS 12D - automatyczna krajalnica Polkas Kraków

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub bitej śmietany do kilku minut, podczas gdy ręcznie stało to minut kilkanaście. Istnieje jeszcze różna strona medalu: podczas ubijania śmietany należy uważać, żeby nie przedobrzyć, ponieważ praktycznie ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym akcesorium jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale pokazuje jej skorzystanie, choć bywa też wykorzystywana do porcjowania pieczywa oraz indywidualnych artykułów o odpowiedniej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza przyjemne i o falistym brzegu, co umożliwia dostosowanie ich cechy pracy do rodzaju krojonego produktu. Krajalnica daje nam na konkretne pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin używany jest automatyczny posuw stolika, na którym spoczywa wędlina, co daje, że plasterkowanie mięsa wykonywa się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie mają tego udogodnienia, choć charakteryzują się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na wyposażeniu jest robota kuchennego. Istnieje ostatnie uniwersalne narzędzie, które zapewnia do rozdrabniania, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele są te możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny podaje się zazwyczaj z koniec dużej podstawy, mieszczącej napęd i kształt sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście przenosi się stosowne końcówki. Urządzenia zwykle nie odda się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej otoczenie przed rozbryzgami.