Psycholog specjalista od duszy i ciala

W dzisiejszych czasach zawód psychologa ma ogromne znaczenie. Kiedyś wizyta u psychologa była dla nas bardzo wstydliwa, i ten fakt ukrywaliśmy przed innymi. Obecnie społeczeństwo jest bardziej świadome tego jaką pomoc niesie psycholog. Przekłada się to na większą liczbę osób, które umawia się na wizytę do tego specjalisty. Jednak nie wszyscy dokładnie wiedzą czym zajmuje sie psycholog. Niestety do chwili obecnej zawód ten stale jest mylony z innymi profesjami, ponieważ zdrowiem psychicznym ludzi zajmuje się wielu specjalistów np., psychiatra czy terapeuta. Co zatem wyróżnia zawód psychologa od innych profesji?

Wykonywanie tego zawodu polega przede wszystkim na świadczeniu usług psychologicznych, a szczególnie na diagnozie psychologicznej, orzekaniu i opiniowaniu i udzielaniu pomocy psychologicznej. Aby móc zostać psychologiem należy najpierw uzyskać dyplom magistra psychologii, odbyć staż oraz należy zostać wpisanym na listę psychologów Regionalnej Izby Psychologów.
Psycholog to zawód zaufania publicznego, co od osoby, która wykonuje ten zawód wymaga profesjonalizmu, ale również nieskazitelnego charakteru, który będzie pomagał w wypełnianiu pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Psycholog to osoba, która nastawiona jest na niesienie pomocy oraz dawanie oparcia osobom, które w danej chwili go potrzebują. Społeczeństwo ufa osobom, które wykonują zawody zaufania publicznego. Dlatego też osoby te powinny być odpowiedzialne, bo to tylko od nich zależy zdrowie i życie innych osób.
Psycholog to także wolny zawód, który charakteryzują wysokie kwalifikacje i kompetencje jak również zaangażowanie w wykonywaną pracę.
My, zwykli szarzy ludzie bardzo często psychologa utożsamiamy z psychiatrą. Rzeczywiście osoby, które wykonują te zawody zajmują się praktycznie tym samym, ale należy pamiętać, że mają całkiem inne kompetencje. Warto pamiętać również o tym, że psychiatra stale współpracuje z psychologiem, co jest zapewne przyczyną mylenia tych zawodów zaufania publicznego przez różne osoby.

inwestycje przemysłoweZobacz naszą stronę www