Przygotowanie miesa do fondue

W biurach gastronomicznych używa się podobne urządzenia, jak te, które przeważnie stanowimy w naszych gospodarstwach domowych, z tą różnicą, że te do produkcji żywności przetworzonej na konkretniejszą różnicę, są po prostu bogatsze również bardziej funkcjonalne. Aby produkcja wyrobów garmażeryjnych szła jak wysoce płynnie i przy możliwie jak najniższym wykorzystaniu rąk dobrych do lektury, niezbędne są urządzenia przyjmujące jednorazowo więcej wsadu – czyli ogromne garnki, brytfanny, oraz oczywiście maszyny przetwarzające materiał w istoty mięsa lub warzyw na niewielkie kawałki, łatwiejsze w późniejszej obróbce termicznej.

 

Wilk do miesa to narzędzia gastronomiczne, wykorzystywane w restauracjach, w jakich gotuje się wszelkie potrawy “od zera”, lub bez używania materiałów w formy zmielonego czy rozdrobnionego już mięsa. Także w biurach garmażeryjnych, produkujących żywność pakowaną na szybszą siłę stosuje się wilki do ciała w planu rozdrobnienia dużych kawałków nowego lub zamrożonego mięsa. Następnie w przedsiębiorstwach przetwarzających żywność takie rozdrobnione mięso wiąże się w folię i dostarcza dalej – do hurtowni, restauracji, zakładów zbiorowego jedzenia a naprawdę dalej.

Sztuka przygotowywania żywności na konkretną miarę kładzie się w dorosłej wadze tak na wykorzystaniu specjalnych maszyn rozdrabniających, które dają na rozdrobnienie w porządku kilku minut wielu kilogramów surowego mięsa, bez konieczności krojenia go na niewielkie kawałki, zanim włoży się je do maszynki do prowadzenia mięsa. W wypadku małych gospodarstw domowych wystarczy w zupełności maszynka do mielenia mięsa, możemy same kupować mięso przemielone w supermarkecie czyli w masarni. Jednak wilki do mięsa wykorzystuje się głównie do końców profesjonalnych, do żucia i rozdrabniania mięsa na znaczniejszą skalę, tylko w przedsiębiorstwach, z jakich produkt trafia na półki sklepowe lub wprost do odbiorcy.