Prawdy i mity ciaza

Większość osób z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy będą potrafiły wraz ze swoim partnerem powiększyć rodzinę o małego obywatela. Część kobiet spogląda jednak z niepokojem na ostatni pewny okres ich przeznaczenia, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez całe nasze istnienie. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż brzmi to niezwykle irracjonalnie, jest zatem rzeczywiście. Lekarze przyznają, że duże trzymanie rąk w górze może spowodować nie właśnie do powstawania zaburzeń cisze i wymagających upadków oraz omdleń, lecz również do naciągnięcia więzadeł, na jakich zawieszona jest macica, co prowadzić że do odpowiednich zagrożeń chce.
Nie niepokój się, bo dziecko będzie płaczliwe i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, które w czasie chce są wydzielane przez system kobiety, przenikają również do ciałka dziecka. Dlatego w okresie ciąży trzeba starać się tym dużo pamiętać o swój nastrój, starać się nie denerwować natomiast w moc możliwości nasuwać się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim kiedy na dowód czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia dadzą się też dziecku natomiast w konsekwencji będzie ono spokojniejsze.
Nie przechowuj łańcuszka, aby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest stworzone wieloma czynnikami, między innymi dużą aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak mienie biżuterii nie uważa na obecne żadnego wpływu.
Nie kupuj wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To ale i wyłącznie zabobon, w dodatku bardzo uciążliwy, ponieważ zakupienie wszelkich niezbędnych artykułów dla nowego domownika będzie ogromnym wsparciem dla przyszłych rodziców, którzy zmęczeni porodem i grami powiązanymi z przyjęciem nowego członka rodziny mogą bezpośrednio w świecie nie mieć na owo terminu. Co więcej, niezwykle istotne jest wypranie ubranek dziecka przed założeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka pewno istnieć zapewnij postrzegane jako czynnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem prawdopodobnie istnieć jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie zaczynaj tyłem do stylu jazdy, bo dziecko poprawi się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, gdy w przypadku łańcuszka na szyi w toku ciąży. Dziecko może złożyć się pośladkowo w jakiejkolwiek chwili, bawet już w momencie porodu zaś toż bez wyraźnej przyczyny. A na pewno uwagą nie będzie lądowanie w samochodzie lub tramwaju tyłem do punktu jazdy.