Pompa tlokowa wysokocisnieniowa

Pompa membranowa inaczej określana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między innymi w różnorakich instalacjach do przetłaczania prawie wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która przenoszona jest przy pomocy dźwigni.
Cechy charakterystyczne
Jej jakością charakterystyczną jest brak przecieków, dzięki dlaczego jest szeroko stosowana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej wykorzystanie oddaje się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

kasy fiskalne cenyCena kasy fiskalnej. Gdzie tanio kupić? Polkas

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, efektywny i przemysłowy transport wszystkiego rodzaju cieczy.
Pompy, które pracują z wykorzystaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one napędzane sprężonym powietrzem. Ich granie rozpoczyna się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na pewną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia ma w swoją stronę drugą która w owym okresie zasysa medium. Następnie ponownie cykl mówi się z odwróceniem zakresów działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe dostępne są w oryginalnych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem przydatne są w drugich wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z ciał sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a dodatkowo dużej gęstości. Na zbycie są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.