Pojemnik jalowy na posiew moczu

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od gatunku i wzorze potrafią być przekazane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które funkcjonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie istnieć większa niż 200 stopni Celsjusza zaś nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest właściwie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zadanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie produkcji, także w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.