Nowa medycyna 12 2000

Do niedawna medycyna była doskonale bezradna względem osób cierpiących psychicznie. Na szczęście, dzięki rozwojowi nauki, w tym okresie aktywne leczenie chorób psychicznych jest praktyczne i mówi nie tylko do uśpienia choroby umożliwiającą ponową socjalizację chorega, a także w pewnych przypadkach całkowite wyleczenie. Jak to widać, leczenie chorób psychicznych jest dodatkowe, jeśli tak spełni się kilka istotnych warunków. Przede każdym, niezmiernie znaczące jest duże rozpoznanie wady i zastosowanie leczenia. Zbyt duże zwlekanie z konsultacją u lekarze doprowadzi że do nasilenia się objawów choroby, zaś jej działanie będzie wymagało trwać o wiele dłużej.

Pamiętajmy, że leczenie chorób psychicznych jest zawsze długotrwałe, dlatego trzeba nastawić się na duże i popularne przyjmowanie leków. Po ukończeniu terapii też należy uświadomić sobie fakt, iż leków nie można odstawić nagle, gdyż potrafiło to spowodować nawet do nawrotów choroby. Wskazana istnieje ponad współpraca i ochrona rodziny chorego. Nie opisuje to zaledwie dopilnowanie, aby chory zażył leki, lecz także odpowiednią myśl o wadzie i sztukę udzielenie pomocy. Skoro mamy już informację na fakt tego, na co chodzi się dokonać w trakcie leczenia choroby psychicznej, skoncentrujmy się na samym zjawisku leczenia, jak ono czeka także z czego się składa.

Zgłoszenie się do lekarza – nie można pominąć tego kroku. Bez początkowej decyzji, że coś złego może dziać się z swym rozumem i energie otrzymania pomocy, sama terapia nie była znaczenia. Początkowo jednak psychoterapeuta będzie jedynie z nami rozmawiać, chcąc dowiedzieć się o pierwszych symptomach choroby, na czym ona polega a o naszym ogólnym samopoczuciu. Niezbędna także może objawić się rozmowa z grupą i najbliższymi przyjaciółmi.Aktywna terapia – jej priorytetem jest maksymalne zminimalizowanie objawów albo ich pełne ustąpienie. Że się to robić jedynie za pośrednictwem środków farmakologicznych (więc tak zwanych psychotropów) lub również psychoterapii.Utrwalenie poprawy – jest wtedy moment stosowania leków po ustąpieniu głównych objawów choroby. Część taż uważa na celu ustabilizowanie słabego i zapobieganie nawrotom epizodu choroby.Profilaktyka – stosowanie leków stabilizujących i chroniących nawrotowi choroby. Potrafi zatem stanowić więcej etap powolnego wycofywania leków psychotropowych.

Jak zatem widać, leczenie chorób psychicznych jest ciągłe i zwraca się ze ściśle określonych kroków postępowanie. Pominięcie zaś któregoś z nich potrafi spowodować do niebezpiecznego nawrotu choroby.