Najpyszniejsze potrawy z rozdrobnionych owocow

W kuchni bardzo często operujemy różnymi urządzeniami, które pozwalają nam szybko i łatwo pokroić coś, czy rozgnieść na gładką masę. Rzecz jasna, nie możemy do każdej czynności tego typu używać wyłącznie noża – byłoby to czasochłonne i zniechęcające, gdybyśmy za każdym razem chcąc zrobić dziecku przecier z jabłek i bananów musieli kroić te owoce nożem na drobniutkie kawałki. Używa się do tego celu różnych ręcznych urządzeń, które znacznie oszczędzają nasz czas i energię. Jednym z tych urządzeń jest tarka do jarzyn – urządzenie genialne w swej prostocie, jednak potrafiące dać nieźle w kość przy większej ilości owoców czy warzyw do rozdrobnienia.


W sytuacjach, gdy potrzebujemy rozdrobnić naprawdę duże ilości owoców, na przykład w zakładach zbiorowego żywienia lub w przedsiębiorstwach gastronomicznych, nie ma oczywiście mowy o ścieraniu każdego jabłka z osobna na tarce. Do tego celu wykorzystywana jest specjalna rozdrabniarka do owoców, która mieli owoce w dużej ilości na raz, bez większego nakładu siły z naszej strony. Zatem gdy prowadzimy działalność wymagającą codziennego przetwarzania owoców na papkę w dużej ilości, zainwestujmy w porządna maszynę.

Takie rozdrabniarki do owoców mają jeden duży wlot, do którego wrzucamy na przykład pozbawione gniazd nasiennych jabłka, czy jakiekolwiek inne owoce, a następnie za pomocą korbki mechanicznie przecieramy jabłka między dwoma walcami wyposażonymi w specjalne wypustki. Możemy też wykorzystywać bardziej nowoczesne rozdrabniarki elektryczne do owoców, dzięki którym wystarczy tylko wcisnąć guzik, by w ciągu kilku sekund otrzymać przecier owocowy, który spełni nasze oczekiwania. Takie urządzenia są bardzo przydatne w wielu miejscach, w których przetwarza się żywność dla większej liczby odbiorców, ale dziś coraz częściej świadomi tego, jak powinniśmy odżywiać siebie i swoją rodzinę, kupujemy urządzenia, które będą nas zachęcały do częstszego spożywania warzyw i owoców w postaci pysznych, świeżych surówek, przecieranych bez potrzeby wykorzystywania siły fizycznej, i do tego w kilka sekund za pomocą specjalnego urządzenia przeznaczonego do tego.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl