Na czym polegaja wdrozenia cdn xl

Programy informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwem, mają za zadanie efektywnie wspomóc firmę w pracy i rozwoju. Zaopatrzone w szereg wybieralnych modułów, ułatwiają zarządzanie, m.in. poprzez poprawę dostępu do danych, pomoc w analizowaniu ich i wyłanianiu mocnych i słabych punktów przedsięwzięć.


Po zakupie klient otrzymuje standardową, uniwersalną wersję oprogramowania. Proces dostosowania funkcji do potrzeb indywidualnego przedsiębiorstwa, jest konieczny, aby cieszyć się optymalnym dostrojeniem systemu.

Wdrożenia CDN XL przebiega w kilku etapach. Ich przebieg dostosowywany jest do potrzeb danego przedsiębiorstwa, dlatego pierwszy etap, Analiza Przedwdrożeniowa, polega na zapoznaniu się z problemami i potrzebami klienta przez wyspecjalizowaną firmę wdrożeniową. Na tym etapie ustala się również końcowe koszty. Kolejne etapy to instalacja techniczna ze wstępną konfiguracją programu oraz jego testy i przeszkolenie pracowników. Etap ten zwykle wnosi nowe informacje, dlatego uwzględnia czas potrzebny na naniesienie nowych poprawek do oprogramowania.

W następnym etapie uruchamia się program w wersji produkcyjnej z naniesieniem poprawek, wprowadzeniem stanów początkowych towarów, kontrahentów, płatności i kont księgowych. Od tego momentu pracownicy klienta pracują już na nowym oprogramowaniu i zwykle potrzebują wsparcia, ponieważ zmiana zawsze niesie za sobą nieco stresu i konieczności wpojenia sobie nowych struktur oprogramowania, zanim praca na nim stanie się rutynową czynnością i wszystko się ustabilizuje. Również wtedy można jeszcze wprowadzić ułatwiające pracę poprawki zgodnie z wymogami indywidualnymi. Na koniec wdraża się ostatnie rozszerzenia elementy zapewniające politykę bezpieczeństwa- np. ograniczenia dostępu poszczególnych użytkowników do danych segmentów oprogramowania w celu ograniczenia nadużyć.

Wdrożenie programów CDN XL w przeciwieństwie do prostej instalacji jest procesem pełnego dostrajania wersji programu do potrzeb przedsiębiorstwa, dlatego jest realizowane w ramach umowy wdrożeniowej i niesie za sobą koszty zależne od zakresu wdrożenia.