Kasa fiskalna n

Razem z uprawnieniem do tyłu roku 2014 podmiot, którego sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekraczała 20.000 zł rocznie, nie był zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży na kwotach rejestrujących. Jak zamieniły się te przepisy? Czy kasa finansowa w placówkach gastronomicznych jest aktywna?

Od roku 2015 powyższe przepisy przestały mieć użycie do twarzy polecających się prowadzeniem małych barów, domów z przygotowywaną żywnością oraz budek z „fast foodami”. W kwestia obowiązujących przepisów prosta tegoż nie przyjmuje się również wobec podmiotów oferujących usługi powiązane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Chodzi tu więcej o te, które wyrażają nasze usługi sezonowo. Podobna rzecz istnieje w wypadku podmiotów mających się przygotowywaniem żywności dla zewnętrznych klientów. W klubie ze zmianą przepisów w 2015 roku, na doba dzisiejszy wszyscy podatnicy trudniący się usługami gastronomicznymi są bezwzględnie zobowiązani do stosowania kasy fiskalnej przy sprzedaży. W ostatniej formie nie ma miejsca wielkość lokalu, albo istnieje obecne znaczna restauracja, albo też mały bar, czy pracuje sezonowo czy wszystek rok. Stanowienia nie pamięta także wysokość osiąganego dochodu. Na pomocy należy być fakt, że ustawodawca pomyślał o czasie na wprowadzenie takich walut w branży gastronomicznej. Dlatego te kasę patrzącą w pokoju gastronomicznym trzeba było wprowadzić najpóźniej przed dniem 1 marca 2015 roku. Do ostatniego dnia kasa pragnęła istnieć szybko zafiskalizowana, zaprogramowana, chętna do rzeczy, a i zgłoszona do urzędu skarbowego.  Kasa powinna też być zainstalowane oprogramowanie dla gastronomii, z innymi stawkami VAT dla produktów z innych kategorii.  Był to podstawowy powód do wykorzystania z 90% ulgi na zakup kasy rejestrującej.

W sukcesu świadczenia usług gastronomicznych, jeżeli do 31 grudnia 2014 roku podatnik nie przekroczył limitu obrotów (20 000 zł), kasę fiskalną musiał wprowadzić najpóźniej w bezpośredniej pracę 1 marca 2015 roku. Jednak, gdy podatnik prowadzący małą gastronomię przekroczył limit obrotów do rozwiązania z kasy fiskalnej przed 1 stycznia 2015 roku, lecz nie w grudniu dopiero w listopadzie, to kwotę fiskalną musiał wkroczyć do 1 lutego 2015 roku. Na wycieczkę zasługuje również fakt obowiązku wprowadzania kas fiskalnych dla lokali gastronomicznych otwartych po 1 stycznia 2015 roku. Przecież w ostatnich terenach kasę rejestrującą należy włożyć w ciągu 2 miesięcy oczekując od końca miesiąca, w jakim została przygotowana pierwsza pomoc gastronomiczna.