Kasa fiskalna i jej funkcje

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do posiadania kasy fiskalnej zobowiązane są niemal wszystkie sklepy oraz wiele punktów usługowych. Takie urządzenie rejestrujące ma pomagać w dokumentowaniu wszystkich transakcji, a przede wszystkim-ułatwiać prawidłowe rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.
Jakie funkcje kasy fiskalnej są najważniejsze?


Z punktu widzenia klienta najważniejszym zadaniem kasy elzab jest druk paragonów. Są one dla klienta potwierdzeniem, że dana transakcja miała miejsce. Pomaga to m.in. w trakcie składania reklamacji w przypadku której takie potwierdzenie jest bardzo ważne. Paragon jest też źródłem informacji na temat wysokości podatków wchodzących w cenę usługi. Znajdują się na nim ceny produktów i ich nazwy, co z kolei ułatwia życie klientom pragnącym sprawować ścisłą kontrolę nad domowym budżetem. Paragony takie są jednocześnie ważnymi dokumentami, które może w razie kontroli sprawdzić przedstawiciel Urzędu Skarbowego. Dzięki nim przedsiębiorca może udowodnić, że rozlicza się z podatków zgodnie z przepisami. Kasa fiskalna pomaga jednak i w wielu innych ważnych czynnościach. Dzięki niej można sporządzać raporty dzienne i miesięczne. To kolejne dokumenty, które dla przedstawicielu Urzędów Skarbowych są niezwykle ważnymi dowodami transakcji dokonanych przez kontrolowanego podatnika.
Takie funkcje kas fiskalnych pomagają w kontroli finansów. Warto jednak pamiętać, że kasy tworzone z myślą o większych sklepach posiadają znacznie więcej funkcji. Dzięki temu usprawniają one maksymalnie obsługę klienta, a w wielu przypadkach umożliwiają wprowadzanie nowych usług. Przyciąga to nowych klientów i sprawia, że dana placówka handlowa jest przez nich postrzegana jako miejsce bardzo atrakcyjne. Coraz większym powodzeniem cieszą się przecież te sklepy, w których działają systemy kasowe wyposażone w czytniki kodów oraz w terminale płatnicze. Ważną funkcją takich kas jest też możliwość naliczania punktów lojalnościowych, którymi sprzedawcy starają się przyciągać konsumentów. Kasy takie mogą jednocześnie pozwalać na doładowanie telefonu, z czego również wiele osób chętnie korzysta. Nowe technologie sprawiają, że kasy fiskalne stają się urządzeniami coraz bardziej wszechstronnymi, a lista korzyści wynikających z ich stosowania wydłuża się z każdym rokiem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl