Gdzie montuje sie sygnalizator akustyczny

Sygnalizatory akustyczne jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do sygnalizacji akustycznej. Urządzenia tego rodzaju wykorzystywane są w wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru, mogą również służyć do innych celów np., sygnalizowania technicznego, które sygnalizuje zły stan urządzenia. Sygnalizator akustyczny montuje się przeważnie w pomieszczeniach zamkniętych.

Sygnalizator akustyczny składa się z dwóch części. Pierwsza część jest sygnalizatorem właściwym, umieszczonym w specjalnej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego. Obudowa ta ponadto zawiera wyprowadzenia, które służą do podłączenia napięcia zasilania i piny, dzięki którym mamy możliwość wyboru dźwięku. Druga część sygnalizatora akustycznego to gniazdo, które umożliwia zamocowanie sygnalizatora do sufitu lub ściany.

Aby móc otworzyć sygnalizator akustyczny należy trzymać podstawę i jednocześnie wykonać obrót kloszem w lewo. Po tym można swobodnie rozsunąć klosz i podstawę. Natomiast jeśli chcemy zamknąć sygnalizator musimy najpierw dopasować do siebie wpusty, które oznaczone są tym samym kolorem, potem złożyć sygnalizator i wykonać obrót zgodny z strzałką. Postępując w ten sposób mamy pewność, że nie uszkodzimy żadnej części takiego sygnalizatora.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów sygnalizatorów akustycznych, dlatego przez zakupem takiego urządzenia warto dopytać sprzedawcę o wszystkie szczegóły. Z pewnością podpowie on jaki sygnalizator będzie dla nas odpowiedni. Sygnalizatory akustyczne występują również w wersji, którą można montować na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie wszystko czytać i o wszystko dopytać. Po co mamy tracić czas, na zwroty i ponowne chodzenie po sklepach. Wymiary sygnalizatorów akustycznych są różne, należy go dobrać odpowiednio do wielkości pomieszczenia, w którym ma być zamontowany. W tym celu również o poradę możemy zapytać sprzedawcę lub poczytać o takich urządzeniach w sieci internetowej.