Gaszenie pozarow zarzadzanie

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest zatem najatrakcyjniejszy oraz znacznie prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co działa z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są najogromniejsze użycie. W zależności od posiadanego składu potrafią być wykorzystywane do gaszenia niemal wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których największy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje proste zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne życie jak woda jest para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Że żyć podawana w sukcesach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica między parą a wodą polega na tym, że wodę można stosować w jakimkolwiek miejscu, a parę tylko w oddzielnych miejscach o pojemności nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych mieszkaniach działanie pary wyraża się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów potrzebna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do nowych substancji, ale też podstawy ich uzyskiwania i rzucania w teren pożaru.