Endometrioza i pcos

Endometrioza jest chorobą, na którą pragną tylko osoby. Istnieje toż dolegliwość, w jakiej komórki śluzówki macicy przesuwają się po organizmie i wdrażają się w pozostałe organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę choruje co szósta kobieta w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej zapada na jajniku. Innymi miejscami gdzie że się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak również pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym miejscem do stworzenia endometriozy są blizny pooperacyjne na dowód po cięciu cesarskim.

W zależności od jej położenia daje różne objawy. Najczęściej przecież stanowi to ból przed a w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym obrazem jest ponad ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w zakresie miednicy. Bardzo odpowiednim powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty zlokalizowane w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Przystępujące do ostatniego schorzenia w produkcji hormonów, jajniki dodają się do zwiększonej liczby poronień i dobrego utrzymania ciąży.

Rozpoznanie
W rozpoznaniu endometriozy niezwykle znaczący jest wywiad z starą. Następnym etapem jest wykonanie badań. Konieczne jest spełnienie bardzo istotnego badania ginekologicznego i badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby następuje leczenie. Prawdopodobnie ono prowadzić farmakologicznie lub chirurgicznie. Zależne stanowi więc od wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu wystarczającej ilości hormonów oraz sposobów przeciwbólowych. Terapia przy użyciu hormonów uznaje zbyt zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników i co wewnątrz tym przechodzi do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne polega na zakończeniu zabiegu operacyjnego, podczas którego wydalane jest ciepło z linią endometrium lub dużo inwazyjnie przeprowadzany jest jajnik, czy nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć trudną w działaniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może spotkać jej nawrót.