Drukarka fiskalna czy kasa

Na dużo rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dokonać tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu zobowiązany jest użytkownik, to dokładnie on musi wspominać o dacie kontroli. Co idealnie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas finansowych jest kilka mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli pytane są tylko te momenty kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą wpływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego koncentruję się tylko i tylko na wyżej wspomnianych częściach oraz ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby tworzyć prestiż na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką stroną daje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd mieszka w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce to w głównej mierze od serwisanta. Oczywiście nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż potrafimy poprosić by osoby odpowiedzialne za dokonanie tej technologie przyszły do bliskiej firmy, istnieje obecne jednak liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do spełnienia przeglądu jest odpowiedni jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej. Istnieje to spowodowane tym, że wszystkie utworzone przez serwisanta działanie powinno zostać wprowadzone do pracy serwisowej. Wpisy te pragną być łatwe, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej formy jest wysoce ważne, ponieważ koszta tego dzieła nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.