Ciaza kobieca wikipedia

W czasie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak już powiadomić grupę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (robionego w sukcesie wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo otwarte w obsłudze i zarazem bardzo przyjemne, dlatego należy je przyjmować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszelkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy ponieważ jego role mogą stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na skutek testu ciążowego nie chociaż jego odpowiednie działanie oraz odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Może to świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ że stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać poważniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do specjalisty i wykonać dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.