Centralny odkurzacz zapchany

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w mieszkanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie spotykają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest też bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje zawsze znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w twarzy rurek i przewodów, jakie staną pochowane w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania zakłada się z niewiele elementów. Ważnym i najważniejszym z nich istnieje jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które powodują do centrów ssących włożonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża składa się do najszybszego gniazdka a dzięki temuż silna już dołączyć do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest postawiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej dopasowuje się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która wykonywa podciśnienie. Elementem składowym istnieje zarówno separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na wyższe plus słabsze. Im grubszy tym powietrze będzie dużo przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w zakładzie w centralnych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.