Bezplodnosc brak okresu

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na wtedy zawierają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efekcie przebytej infekcji czy urazu. Tworzy to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w zyski i warzywa i służenie do systemu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może nosić również podłoże genetyczne. Warto skorzystać zatem pod uwagę zwłaszcza w przypadku, gdy u kobiety trafiło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest więc mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może istnieć więcej przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi istnieć szczególnie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć więcej o Systemie Kallmana. Stanowi więc schorzenie genetyczne, które ustala się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie małe jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.